• ZASADY REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLI W GMINIE SYCÓW

Zasady naboru do publicznych przedszkoli określone zostały w rozdziale 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 ze zm.). Szczegóły rekrutacji do przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Syców określone są poniżej

I.    Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

1. Rodzice dzieci uczęszczających do danego publicznego przedszkola oraz danego oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej prowadzonej przez Gminę Syców składają na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu lub tym oddziale przedszkolnym w publicznej szkole podstawowej w terminie do 20 marca 2020 r. Druk deklaracji o kontynuacji wydawany jest w przedszkolu (oddziale przedszkolnym), do którego dziecko uczęszcza.

2.Rekrutacja do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Syców po raz pierwszy prowadzona będzie za pomocą systemu elektronicznego. Szczegóły postępowania zostanę podane na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Syców i na stronach internetowych przedszkoli oraz na tablicach ogłoszeń placówek przed rozpoczęciem rekrutacji.

3. Zaś rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w szkołach prowadzonych przez Gminę Syców nie będzie prowadzona z wykorzystaniem systemów elektronicznych, prowadzona będzie tradycyjnie tzn. papierowo. Szczegóły postępowania zostanę podane na stronach internetowych szkół prowadzących nabór do oddziałów przedszkolnych oraz na tablicach ogłoszeń placówek przed rozpoczęciem rekrutacji.

4. Kryteria brane pod uwagę na pierwszym etapie w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych określone są w art. 131 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe (załącznik nr 1).

5. Kryteria brane pod uwagę na drugim etapie w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do publicznych przedszkoli oraz dokumenty niezbędne do potwierdzenia spełnienia tych kryteriów, a także liczbę punktów możliwą do uzyskania za poszczególne kryteria określa uchwała Rady Miejskiej w Sycowie z dnia 30 stycznia 2020 r. w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów oraz określenia dokumentów potwierdzających te kryteria w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Syców :

Lp.

Nazwa kryterium

Dokument potwierdzający spełnienie kryterium

Liczba punktów

1

Kandydat samotnie wychowywany w rodzinie, którego rodzic/opiekun prawny pracuje lub studiuje/uczy się w trybie dziennym

Odpowiednio:

- zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu;

- zaświadczenie o wykonywaniu pracy na podstawie umowy cywilno-prawnej;

-zaświadczenie szkoły/uczelni potwierdzające naukę w trybie dziennym;

- wydruk ze strony internetowej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej;

- informacja z Krajowego Rejestru Sądowego

-zaświadczenie o byciu płatnikiem podatku rolnego, od gruntów gospodarstwa rolnego.

32 pkt

2

Kandydat, którego rodzice/opiekunowie prawni pracują lub studiują/uczą się w trybie dziennym

Odpowiednio:

- zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu;

- zaświadczenie o wykonywaniu pracy na podstawie umowy cywilno-prawnej;

- zaświadczenie szkoły/uczelni potwierdzające naukę w trybie dziennym;

- informacja z Krajowego Rejestru Sądowego

15 pkt za każdego z rodziców (prawnych opiekunów)

3

Kandydat, którego rodzice (prawni opiekunowie) złożyli w Urzędzie Skarbowym w Oleśnicy roczne zeznanie podatkowe za rok poprzedzający rok szkolny, na który jest prowadzony nabór

Kopia pierwszej strony zeznania podatkowego opatrzonego prezentatą urzędu skarbowego, w którym zostało złożone zeznanie lub zaświadczenie z urzędu skarbowego potwierdzającego fakt złożenia zeznania podatkowego, lub urzędowe poświadczenie odbioru wydane przez elektroniczna skrzynkę podawczą systemu teleinformatycznego administracji podatkowej (UPO)

10 pkt

4

Kandydat, którego rodzeństwo uczęszcza do tego samego przedszkola i potwierdziło wolę uczęszczania nadal do tego przedszkola

8 pkt

5

Kandydat, którego rodzeństwo kandyduje do tego samego przedszkola

4 pkt

6

Liczba zadeklarowanych we wniosku o przyjęcie do przedszkola godzin pobytu kandydata powyżej 8 godzin dziennie

1 pkt za każdą godzinę

6. Terminy rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach prowadzonych przez Gminę Syców określa Zarządzenie  Nr 274/2020 Burmistrza Miasta i Gminy Syców z dnia 29 stycznia 2020 roku w  sprawie określenia terminów rekrutacji do klas pierwszych w szkołach podstawowych oraz miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2020/2021, dla których Gmina Syców jest organem prowadzącym (załącznik nr 2).

Powyższe informacje pochodzą ze strony Urzędu Miasta i Gminy Syców:

INFORMACJA O WOLNYCH MIEJSCACH W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 1 im. Koszałka Opałka w Sycowie informuje, że przedszkole dysponuje następującymi wolnymi miejscami na rok szkolny 2020/2021

3 latki/rocznik 2017 – 25 miejsc

4 latki/ rocznik 2016 – 5 miejsc